TU

Press Release

20 Mar 2013

Lider Otelcilik Yat?r?m Konferans? CATHIC üçüncü kez Türkiye’de

Bu yıl 29-30 Mayıs tarihlerinde İstanbul The Marmara Taksim’de gerçekleşecek konferansın, bölgelerin gelişen turizm ve eğlence sektöründe, yatırımcı ve işletmecilerin karşılaştığı zorlukları ve fırsatları değerlendirmek üzere, sektörün üç yüz elliden fazla önde gelen ismini bir araya getirmesi  bekleniyor.

BDO Danışmanlık Yönetici Ortağı ve CATHIC co-organizatörü Mehmet Önkal’a göre, turizm ve konaklama sektörü bir ülkenin ekonomik büyümesi açısından anahtar role sahip. Önkal, ülkedeki tatil yörelerinin hali hazırda iç turizmde istikrarlı bir büyüme kaydetmesiyle beraber ziyaretçi akışının da arttığını belirtti. Önkal, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın son verilerine göre önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye’ye 50 milyonun üzerinde yabancı ziyaretçi beklendiğini açıkladı ve  bu durumun 2022 yılında 50 milyar doları aşkın turizm geliri olarak hesaplandığını belirtti.

“Şimdi yatırımcıların, iş geliştiricilerin ve işletmecilerin Türkiye’ye ve bölgeye ciddi olarak bakmalarının tam zamanı.”

Fırsatın, gidilecek yeni yerlerin ve yeni turizm noktalarının gelişmesinde olduğunu belirten Önkal, bu yıl CATHIC’in sektörün önemli oyuncularının yatırım yol haritalarını birlikte değerlendirmeleri için de harika bir ortam sunduğunu vurguladı.

CATHIC’in bu seneki gündemi; hükümetlerin rolü, bölgesel seyahat eğilimleri ve uluslararası yatırımcıların hassasiyetleri gibi anahtar başarı faktörlerini geliştirmek üzere belirlendi. Program aynı zamanda otel geliştirme, markalaşma, finans ve operasyon gibi konulara da dikkat çekiyor.

Konferansta iki gün boyunca Wyndham Hotel Group Başkan ve CEO’su Eric Danziger, The Rezidor Hotel Group Başkan ve CEO’su Wolfgang Neumann, Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Continental Europe, Jones Lang LaSalle CEO’su  Christoph Härle, Blackstone Yönetim Direktörü Martin Kandrac, Servotel Yönetim Kurulu Başkanı Ömer İsvan,  Bekay Property Partners Başkanı Haluk Kaya ve altmıştan fazla önde gelen uzman konuşmacı yer alacak.

CATHIC 2013’ün organizasyonu aynı zamanda Rus ve CIS Otel Yatırımcıları Konferansı, Arap Otel Yatırımcıları Konferansı, Asya Pasifik Forumu Uluslararası Otel Yatırımcıları Konferansı ve Berlin Forumu Uluslararası Otel Yatırımcıları Konferansı gibi konferansları da düzenleyen Bench Events ve Quetex Media tarafından yürütülüyor. 

CATHIC 2013 konferans programının yanısıra, katılımcılara sektördeki önemli isimlerle tanışmak, birlikte iş geliştirmek  için özel fırsatlar sunan bir platform olacak.